Yaptığı son algoritma güncellemesiyle resmen kanal sahiplerini perişan eden Youtube tepki topluyor.

Youtube son yaptığı değişikliklerle beraber yayıncıların oldukça nefretini kazanmış durumda. Telif tarafında açıkları olan,yayıncıları önemsemeden değişim yapan Youtube bunlara ilaveten Heroes sistemiyle de tuzu biberi ekerek işleri daha perişan hale getirmeyi başardı. Duruma sessiz kalamayan Youtuber’lar yoğun bir tepkiye başladı.

Son yaptığı algoritma güncellemesiyle beraber küçük kanalların adeta bu işten çekilmesi için kötü sonu hazırlayan Youtube’un yaptıkları oldukça sakat. Her ne kadar küçük kesim için kötü gözükse de büyük kanallar bile serzeniş içerisinde. PewDiePie gibi popülerliği üst seviye olan kanallar bile çeşitli platformlarda sitemde bulunuyor.

Bu olumsuz durumun ilk sebebi ise takip edilen kanalın videosunu uzun zaman izlemezseniz takipten düşüyor olmanız. Ayrıca yorum ve beğeni olarak zirveye oynamayan kanalların kitle oluşturma imkanı da çok zorlaşmış durumda. Trend videolar tarafında ise sponsorlu,reklamın dibine vuran videoların olması tam vasat bir durumu getiriyor. Yayıncıların da video eklerken SEO denemesi yapıp saçmalaması işin son noktası diyebiliriz. Bakalım bu sıkıntı ne kadar sürecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here