Ülkemizdeki en popüler yabancı dizi siteleri engellenmiş durumda.

Ülkemizde yabancı dizilerin izlenebileceği telif haklarını alan legal bir platform olmadığı için genellikle içerikleri Türkçe’ye çeviren dizi sitelerinden bu diziler takip ediliyordu fakat hem yerel dijital TV servislerinin yabancı dizilerin haklarını satın alması, hem de dünyanın en büyük ‘internet televizyonu’ olarak bilinen Netflix’in aktif bir şekilde ülkemize gelmesi yabancı dizi sitelerine dün büyük bir darbe vurdu.

Türkiye’de en fazla ziyaret edilen Dizibox, Dizipub, Dizimag ve Dizilab gibi yabancı dizilerin izlenebildiği internet sitelerine erişim mahkeme kararıyla engellendi. Dizileri takip etmek isteyen kullanıcılar sitelere girdiklerinde erişim engeliyle karşılaşıyor.

Geçmiş dönemlerde de Digiturk gibi firmalar dizileri kaldırtabilse de bu tarz kapsamlı bir iş ilk defa oldu. Bakalım ilerleyen süreçte bu sitelerin akıbeti ne olacak hep beraber göreceğiz.

1 Yorum

  1. Siteler engelleniyor ancak tek bir platformdan maalesef tüm dizileri izleyemiyoruz. Netflix, Digiturk hepsini ayrı ayrı satın almamız gerekiyor. Netflix gelişse ve fiyatı daha uygun olsa aslında bu siteleri kullanmaya gerek kalmayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here