Windows Phone tabanlı kullanımın dünya genelinde sadece %1 olduğu açıklandı.

Microsoft tarafından Lumia serisi telefonlar için hazırlanan Windows Phone işletim sistemi hakkında bir açıklama yapıldı. İşletim sisteminin en kötü zamanını yaşadığını söyleyebiliriz.

Yapılan araştırma çalışmalarına göre Windows Phone işletim sistemi ABD’de 2016 yılının Ocak ayında %2.6’lık bir pazar payına sahipken 2017’nin Ocak ayında %1.3’lük pazar payına gerilemiş. Çin’de ise 2016’nın Ocak ayında %0.9’luk bir kullanım oranına sahip olan işletim sistemi adeta batmış. Zira Ocak 2017’de neredeyse ortalıktan yok olarak %0.1 seviyesine kadar gerilemiş.

Lumia modelinin varolmasıyla ortaya çıkan ama adeta silinip giden Windows Phone daha da gelişmez gibi geliyor. Zira iOS ve Android varken bu sistemin kullanımının artışı çok ama çok zor. Özel olarak üretilen bu işletim sisteminin bu kadar az kullanılma sebebi ise tamamen yaygın olmayışından kaynaklı. Ancak Android gibi bir sistem varken açıkçası akıllı telefonlar bu işletim sistemine kesinlikle geçmez diyebiliriz. Bakalım bu konuda nasıl bir hamle olacak zamanla göreceğiz.Tek diyebileceğimiz reislere karşı durumu sakat.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here