WhatsApp Web nasıl kullanılır sizler için paylaşıyoruz.

WhatsApp tüm dünyada en sık kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak hayatımızda yerini koruyor. Yıllar önce ilk çıktığı andan beri SMS paketi devrini sonlandıran ve mobil internet kullanımının artışında büyük bir etki sağlayan WhatsApp üzerinden her gün milyarlarca mesaj yazılmakta. Aynı zamanda sesli arama seçeneği de olan WhatsApp büyük bir ilgiye sahip. Mobil cihazların dışında bilgisayardan da uygulamayı kullanabilmemiz adına resmi olarak sunulan WhatsApp Web gününü ekran başında geçiren bizim gibi internet üzerinden iş yapanlar için de bulunmaz bir nimet. Peki WhatsApp Web nasıl kullanılır ?

 

WhatsApp Web kullanabilmeniz için öncelikle bir akıllı telefon sahibi olmanız ve bu telefonda güncel bir WhatsApp kurulumu olması gerekmektedir. iOS,Android,Windows Phone başta olmak üzere mobil cihazlardaki pek çok yazılım tarafından kullanılabilen uygulamanın kurulmuş olmasının ardından yapacaklarımız ise basit.

Bilgisayarda Chrome,Firefox,Safari,Opera tarayıcılarından birisi yüklü ise sorunsuz şekilde Whats App Web kullanabilirsiniz. Arından cep telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına girerek Ayarlar sekmesine tıklayın ve WhatsApp Web/Masaüstü seçeneğine giriş yapın. Karşınıza gelen kod tarama ekranı ile beraber https://web.whatsapp.com adresine giriş yaparak telefonun kamerasını tarayıcıdaki koda okutun. Birkaç saniyeden sonra tüm Whatsapp yazışmalarınız bilgisayarınızda okunabilecek ve anlık olarak mesajlaşabileceksiniz.

Bağlantıyı sağladığınız bilgisayardan çıkış yapmak için ise yine telefondan uygulamaya girip Ayarlar sekmesine tıklayarak Whatsapp Web/Masaüstü menüsüne girerek Tüm Bilgisayarlardan Çık seçeneğine basmanız yeterlidir. Artık hiçbir bilgisayar üzerinden uygulamanıza bağlantı sağlanamayacak ve güvende kalacaksınız.

Ayrıca bu uygulamayı kullanabilmek için cep telefonunuzun bilgisayarınıza çok uzak olmaması ve aktif bir Wi-Fi veya Hücresel Veri bağlantısı gerekmektedir. Bunu sağladığınız takdirde sorunsuzca her yerden WhatsApp kullanabilirsiniz. Baştada belirttiğimiz üzere müşterileriyle irtibatı sürekli olması gereken biriyseniz veya internet işleriyle haşır neşirseniz bu sistemi mutlaka denemelisiniz. Özellikle telefonla bilgisayar arasında oyalanmayı önleyen bu sistem ile aynı zamanda tarayıcı bildirimleri seçeneğini aktif ederek gelen mesajlarda anında uygulamaya giriş yapıp mesajı okuyabilirsiniz. Sorularınızı bu makaleden bizlere ileterek yardım isteyebilirsiniz. Pixeltio olarak elimizden gelen tüm yardımı sizlere sunacağımızdan şüpheniz olmasın.

10 YORUMLAR

  1. Yayınlandığı ilk günden itibaren kullanıyorum. Bu özelliğin gelmesini çok uzun zaman bekledik. Oldukça rahat oluyor. Özellikle ofiste çalışıyorken hem telefona bakmak hem pc de iş yapmak yerine tek ekranda iki işi birden halledebiliyoruz.

  2. Çevremden sürekli şahit oluyordum fakat nasıl kullanacağım konusunda herhangi bilgim yoktu. Gerçekten yararlı oldu emeğinize sağlık. Teşekkürler

  3. Acayip faydalı bir uygulama. Pc başında elime telefonu almak zorunda kalmıyorum. Her bilgisayar kurdu için sürekli elinin altında olması gereken bişey.

  4. Whatsapp web uygulaması süper. Son derece kolay ve hızlı bir şekilde bilgisayardan zaman kaybetmeden kullanılıyor. Detaylı anlatımlarınız için teşekkür ederim. Şimdi kullanmaya başladım ve artık telefondan daha fazla bilgisayarda vakit geçireceğim.

  5. yararlı bir bilgi olmus özellikle pcdekı resimleri videoları direk atmak ve hızlı iletisim kurmak adınada klavyeden sohbet etmek adına başarılı bir özellik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here