Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp artık görüntülü görüşme özelliğine sahip.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre WhatsApp artık görüntülü görüşme özelliğine sahip oldu. Kullanıcılar birbirleriyle videolu görüşme yaparken aynı zamanda alt kısımdan yazışarak ta görüşebilecekler.

Uygulamayı açtığınızda görüntülü görüşme ikonu konum olarak birebir sohbetlerdeki telefon simgesinin hemen altındaki sesli çağrıların eklendiği yerde olacak. Uzun zamandır bu özelliğin neden gelmediğine dair birşey demeyen şirket yapmış olduğu açıklamada cihazın eskiliği ve bulunulan bölgedeki internet potansiyelinin durumuna göre bu konudaki kalitenin değişeceğini belirtti. Şirkete ait resmi blog sayfasında ise ” Bu özelliği bizler en pahalı veya en iyi internet gücüne sahip telefonlara değil tüm kullanıcılara hitaben her cihaza getirmek istiyoruz.” gibi oldukça samimi bir ifade kullanıldı.

İlk olarak Brezilya ve Hindistan için planlanan bu güncellemeyi ülkemizdeki Beta kullanıcıları edinmiş durumda. Bakalım WhatsApp tamamen operatörlerdeki dakika paketlerine ihtiyacı kesecek mi zaman içinde göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here