iOS sürümünde yapılan değişiklik ile WhatsApp GIF özelliği devreye girdi. Gelen güncelleme ile GIF yapabilme, paylaşabilme ve mesaj gönderme özelliği geldi.

Bundan birkaç ay önce WhatsApp GIF desteği için çalışmalar sürdürdüğünü haber olarak sizlerle paylaşmıştık ancak bu uygulamanın bu kadar da kısa bir süre içerisinde geleceğini hiç tahmin etmemiştir. Söylentiler ile birlikte İOS yaptığı güncellemeler sonrası WhatsApp GIF yapma paylaşma ve mesaj gönderme özelliğine kavuşmuş oldu.

Giphy ile anlaşma yapan WhatsApp, milyonlarca kullanıcısının uygulamalar içerisinden en popüler olan GIF lere kısa sürede ulaşmasını sağlayacak adımlar attı. Arama yapmak gerektiğinde ekranda yer alan Fotoğraf / Video paylaş Kısımını seçip ekranlara çıkacak olan GIF Ara ) ikonu ile sadece bir dokunuş yapmanız yetecektir.

Gelen güncellemeler ile yalnızca hazır olan GIF’ ler değil kullanıcılar tarafından tasarlanacak GIF’ ler de oluşturulabilecek. Bu işlemler için maksimum 6 saniye ve altında ki video seçeneklerinde GIF geçiş butonlarına dokunmak yetecek.

Aynı özellikle kesinlikle 78 platformu içinde gelebilecektir ancak biraz daha beklemek gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here