Watch Dogs 2 multiplayer kısmında ki hata bu moda giriş yapan oyuncuların birbirlerini oyundan düşürmelerine neden olmaktadır.

Watch Dogs 1 ilk çıkış yaptığında konusu ile oyun piyasada çok tutuldu.Oyunun daha da geliştirilmesi kanaatine varan UBİSOFT grubu 214 yılında Play Station 4, X Box One cihazlarında oyunun tanıtımını sağlamıştır.

Bu yıl Kasım ayında Windows tabanlı olarak piyasaya sürdürülen Watch Dogs 2 oyunun multiplayer modu üzerinde hata tespit edilmiştir.

Watch Dogs ilk serisinden daha hızlı satış planlayan UBİSOFT firması multiplayer da tespit edilen hatalar yüzünden oyunun bu kısmını kapatmıştır.Bu yüzden zarara uğrayan firma Watch Dogs 2 ‘de kullanıcılarına Single- player modunda oynamaları gerektiğini duyurdu. Bu hatanın kısa sürede düzeltileceğini söyleyen UBİSOFT yetkilileri kısa zamanda hedeflerine yeniden ulaşmak için çalışmalarına başlamıştır.

Bu süreç esnasında kullanıcılardan UBİSOFT firmasındaki yetkililere ilettikleri şikâyetlerde haklı gerekçelerin oldukları tespit edilmiştir. UBİSOFT firması da multiplayer modun da yapılan incelemeler sonucunda geçici süreyle kapatıldığını duyurmuştur. Kullanıcıların sadece single player modunu kullanılabileceğini bildirmiştir.

Watch Dogs 2 oyunu yetkililerinin oyun piyasasında etkili bir pazarı olan Birleşik Krallık’ta alınan verilere göre haftalık oyun satışlarında 1. sıradan gerileyerek 2. sıraya düştüklerini bildirdiler. UBİSOFT’un bu hata konusunda yaptığı açıklamalar ve geç hareket etmesi sonucunda bu sonuca ulaşmalarına etki etmiştir. Bu verilere göre firmanın daha hızlı hareket ederek bu hatayı düzeltmek için çalışmalarını hızlandıracağı kesindir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here