Volkswagen’den pil fabrikası açıklaması olumlu yönde oldu.

Kısa zaman önce elektrikli araçlar için pil üreteceği açıklamasını yapan Volkswagen, bu düşüncesini yapılacak masrafın büyüklüğünden dolayı geri çektiğini duyurmuştu.Yetkililer tarafından son yapılan açıklamaya göre pil fabrikası düşüncesinin gerçekleşeceği kesinlik kazandı.

Otomobil üretim konusunda dünya liderleri arasında yer alan Volkswagen, yarattığı yeni projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor.

Günümüzde benzin yerine elektrikle çalışan araç üretiminin giderek gözde hale gelmesi Volkswagen yetkililerinin de gözünden kaçmadı ve bu durumu fırsat bilerek elektrikli araçlar için pil üretim fabrikası açılması yönünde karar çıktı.

Volkswagen yaşadığı dizel emisyon olayından sonra maddi sıkıntı geçiriyor olsa da kendini yeniden toparlamak adına yenilikçi adımlar atma yönünde ilermeye devam ediyor.

Doğa dostu olduğu imajını arttırmak için elektrikli otomobil pili üretme projesini hayata geçirmeye çalışması da bu nedenle.

Maddi zorluktan dolayı personelini dahi işten çıkarmayı göz önüne alan şirket, yeni yaptığı açıklama ile durumun bu şekilde olmadığını ve işten çıkarma değil, daha geniş istihdam sağlama yönünde çalışmaların yapıldığını belirtti.

Kendisi de elektrikli otomobil üretimi yapan Volkswagen, kendi pilini kendi üretmesinin ileriki zamanda doğacak maliyeti de düşüreceğini açıkladı. Özellikle şirketin CEO’su Matthias Müller bu konuda yaptığı açıklamalarla oldukça aydınlatıcı bilgiler verdi. Esasen elektrikli otomobil pili için Güney Kore’li şirketler ile işbirliği yapan Volkswagen, kendi fabrikasını kurduktan sonra daha avantajlı olacağını ve daha fazla kazanç sağlayacağını düşünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here