Twitter onaylı hesap nasıl yapılır sizlere anlatıyoruz.

Sosyal Medya denince akla ilk gelen platformlardan bir tanesi olan Twitter büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Standart bir vatandaştan tutun çok ünlü bir isme kadar bu platformu kullanıyor. Oyuncular,siyasetçiler,futbolcular,şarkıcılar ve daha nicesinin olduğu bu platformda gerçek kişiler profillerini onaylı hesap yaparak hesap sahipliği hakkı kazanıyor. Peki Twitter onaylı hesap nasıl yapılır ?

Öncelikle bunun için ünlü bir kişilik olmanız büyük bir avantajdır. Yukarda saydığımız mesleki niteliklere sahipseniz basit bir form doldurması sizler için yeterli bir hareket olacaktır. Ancak böyle birisi değilseniz aktif bir Twitter hesabı sahibi olarak ta onay alabilirsiniz. Örneğin 1 milyon ve üzeri veya 500 bine yakın bir takipçi kitleniz varsa,etkileşimleriniz iyiyse ve de paylaşımlarınız sıksa onay almanız standart hesaplara nazaran çok daha kolaydır. Bu işlemi yapan sosyal medya uzmanları bunu bir kazanç kapısı yaparak geçimlerini sağlamayı da başarmışlardır.

Ayrıca resmi olarak Twitter tarafından istenen bilgiler şu şekilde ;

Formu doldurmak için hesabınız aşağıdakilere sahip olmalıdır:

  • Onaylanmış bir telefon numarası
  • Onaylanmış bir e-posta adresi
    Not: Hesap bir şirket veya kuruluş hesabıysa, hesapla ilişkilendirilen e-posta adresi şirkete veya kuruluşa ait bir e-posta adresi olmalıdır.
  • Kişisel bilgiler
  • Bir profil fotoğrafı
  • Bir başlık fotoğrafı
  • Bir doğum günü (şirketlere, markalara veya kuruluşlara ait olmayan hesaplar için)Bir web sitesi
  • Tweet gizlilik ayarlarında Tweetlerin herkese açık olarak ayarlanmış olması

Eğer bunları sağladıysanız buradaki  formu doldurup gönderebilirsiniz. 30 günlük bir inceleme süreci maksimum seviye olup daha kısa sürede onay veya ret cevabı alabilirsiniz. Ret aldığınız takdirde hesaptaki eksiklikleri gözeterek ve yenilikler katarak tekrardan başvurmayı deneyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here