E-Spor olayına Mount&Blade oyunu da dahil oldu. İşte detaylar.

Genel olarak E-Spor dediğimiz zaman aklımıza League Of Legends,Dota,Battlefield,Counter Strike gibi oyunlar geliyor. Fakat bu kez durum birazcık daha değişik olacak. Mount&Blade bu furyaya katılıyor.

Türk şirketi TaleWorlds imzalı Mount&Blade oyunu karşımıza ilk olarak 2008 yılında çıkmıştı. O zamandan beri 7 milyon gibi ciddi bir satış rakamına ulaşan oyun farklı girişimlerin de hazırlığında. Öyle ki oyun ‘Battle of Bucharest’ üzerinden ilk kez bir canlı turnuvaya dahil olmaya hazırlanıyor. Litvanya E-Spor Federasyonu tarafından 12 Mayıs tarihinde başlatılacak turnuvada Avrupa’dan pek çok takım birincilik yarışı için dahil olacak. Birincinin alacağı ödül ise 10 bin dolar.

Federasyon başkanı Sergei Klimov bu konudaki görüşlerini ise şöyle dile getirdi : “Mount&Blade’in eSpor arenasında boy göstereceği bu formatı gelecekte, farklı ülkelerde düzenleyeceğimiz turnuvalara da eklemeyi düşünüyoruz. Ayrıca yarışmalar çoğaldıkça verilecek olan ödüller de artacak. Aynı şekilde Mount & Blade II: Bannerlord oyunu ne zaman çıkarsa onu da turnuvaya dahil etmeyi düşünüyoruz.”.

Mount & Blade II oyunu için de çalışmalar sürüyor. 2016 sonunda Steam sayfası oluşturulan oyun bu yıl içinde gelebilir diye düşünüyoruz. Ayrıca e-spor alanında faliyet gösteren kişilerin de zamanla daha çok önemseneceği bu tür gelişmelerden belli oluyor. Umarız ki ülkemizde de bu alana destek daha fazla olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here