Trump tarafından talep edilen Müslüman bilgileri Google,Uber ve Apple tarafından reddedildi.

Müslümanlara karşı olduğu düşüncesiyle eleştirilerin hedef noktası olan Donald Trump, elinde önemli kullanıcı verilerini bulunduran ABD’li teknoloji devlerinden Müslüman’lara ait kayıtları istemişti. Bu durum üzerine Silikon Vadisi’nin dev şirketleri, Trump’un talebine itiraz etmeye bir bir başladı.

İlk başta Facebook,Twitter ve Microsoft bu talebi reddederken sıraya Google,Apple ve Uber’de dahil oldu. Buzzy Feed News servisinde bu kararı açıklayan şirketlerin oldukça kararlı oldukları belli. Uber isimli şirketin CEO konumunda olan kişi Donald Trump için danışmanlık hizmeti veriyor olsa da bu başkan için hiçbir avantaj sağlamayacak gibi görünüyor.

Kişisel veri gizliliğinin son derece önemli olduğu günümüz dünyasında bu tarz bir talebin amacını da merak etmiyor değiliz. Zira bu veriler herhangi bir kötü emel için kullanılabilir veya yanlış birimlere servis edilerek güvenlik açığı oluşturulabilir. Herhangi bir bölgesel saldırıda kullanılma olasılığı da ihtimaller arasında yerini koruyor. Bakalım bu konuda ne tür adımlar atılacak ve hükümetimiz olaya dahil olacak mı zamanla göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here