Müzik konusundaki en çok bilinen torrent sitelerinden olan What CD kapandı.

İllegal olarak ücretsiz şekilde temin edilebilen  film,dizi,oyun,müzik gibi telifli halleri ücretli olan eserlerin olduğu torrent sektörüne bir darbe de müzik için geldi. What CD yayın hayatını sonlandırdı.

Müzik indirme konusunda en bilinen site olan What CD bir mesaj bırakarak yayın hayatına veda etti. Türkçe haliyle ” Son dönemlerdeki olaylar sebebiyle What CD kapanmıştır. Şu anki duruma göre kısa süre içerisinde geri dönmeyi düşünmüyoruz. Tüm sitedeki içerikler ve kullanıcı bilgileri yok edilmiştir. Şimdilik herşey için teşekkürler.” mesajını bırakan  site yönetiminin bu kararı yasal sorunlardan ötürü aldığı aşikar. Diğer torrent sitelerinin yaşadığı büyük sorunları yaşamak istemeyen site çözümü komple fişi çekerek bulmuş.

Ana kaynağı Fransa olan site artık müzik torrenti konusunda en bilinen site olmaktan çıkmış oldu. Bizler Pixeltio olarak yasal yollarla müzik dinlemenizi öneriyor ve Spotify,Apple Music,Fizzy gibi servisleri tavsiye ediyoruz. Bu yolla hem güvenli hem de yasal bir şekilde uygun fiyatlarla ( ortalama 10 TL ) müzik keyif yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu yapacağınız hareket eser sahipleri için de emek karşılığını vermek olacaktır. Zira yüklü maliyetlerle hazırlanan şarkılar için bu masraflar ancak prodüksiyon şirketlerince yapılan satışla karşılanabilir.

Kapanan illegal  platformda duruma göz atmak için  buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here