Tokyo 2020 içerisinde verilecek Olimpiyat Madalyaları geri dönüştürülmüş telefonlardan sağlanacak.

3 yıl sonra Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılacak Tokyo 2020 olimpiyat etkinliği için tüm ülkeler sıkı şekilde hazırlanırken etkinliğe ev sahipliği yapacak Tokyo’da kendini en iyi şekilde ev sahipliği için hazırlıyor. Gereken herşeyi titizlikle yaptığı bilinen Tokyo ilginç bir açıklama yaparak etkinlik takipçilerini şaşırttı. Zira etkinlikte sporculara dağıtılacak tüm madalyalar geri dönüştürülmüş telefonlardan üretilecek.

Kohei Unchimura “Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik madalyaları, insanların atıkları önleme düşüncesi ve takdiri ile ödüllendirmek amacıyla hazırlanacak. Bu madalyalar da aynı zamanda gelecek nesiller için önemli bir mesaj barındırmış olacak. ” diyerek bu şekilde bir madalya hazırlanacak olmasının sahip olduğu önemli anlamı ifade ediyor.

NTT Docomo ve Japonya Çevre Koruma Merkezi’nin ortaklığıyla ile başlatılan proje kapsamında  atık haline gelmiş telefonlardan tam tamına  8 ton metal toplanacak.  Bu da milyonlarca telefonun değerlendirilmesi demek.  Telefonların böyle güzel şekilde kullanılması da gelecek nesiller için  bir fikir olur diye umut ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here