Günümüz teknolojisinin otomotiv sektörü üzerinde gelişimlerini sağlaması ile araç yakıtlarında sıvı yakıt sisteminden elektrikli sisteme otomobillerde ve motosiklet türü vasıtalarda geçiş yapılmıştır. Bu geçişte en çok adı geçen marka ise şüphesiz Tesla.

Otomotiv sektörünün dev firmaları bu sisteme geçişi kendi bünyelerinde çıkarttıkları araba modellerine de test etmekten ve bu sonuçlara göre üretime geçmekte gecikmediler. Elektrikli araç üretici firması olarak adından sıklık söz ettiren Tesla firmasının özel bir deneme için bir uygulama gerçekleştirmiştir. Drive to Believe yani inanmak için sür adını verdiği program da özellikle Avrupa ülkelerini esas alarak çalışmaları başlattı.

Birleşik Krallık, Almanya, Hollanda, Norveç, İsveç, Fransa, Avusturya, Belçika, Finlandiya, İsviçre, İtalya, Danimarka, Lüksemburg ve İrlanda’nın aralarında bulunduğu bu ülkelerde 1 haftalık kampanya süreci başlatmıştır.
Tesla, inanmak için sür programına katılım sağlayan ve çekilişle belirlenen şanslı talihlilere ürettiği araçlardan Model S’ i deneme olanağı sağlayacaktır. Bu kampanya’ya katılım şu şekilde olacaktır. 25 yaş üzeri kişilerin katılması uygun görülmüştür. Bunun yanı sıra araçlarını 1 haftalık süre kapsamında Tesla firmasına teslim edecekler. Tesla firmasının şanslı talihlilere sunduğu Model S elektrikli aracı kullanma fırsatı yakalayacaklardır.
Tesla markasının sunduğu Model S ve Model X türlerinin satışları Avrupa’nın bütün ülkelerinde yapılmaktadır. Kampanya süresi 31 Aralık 2016’ya kadar geçerlidir. Test sürüşü programına katılan kişilerin 1 hafta sonra firma yetkililerine araç ile ilgili tutanak vermeleri gerekmektedir. Program esnasında şanslı kişiler araçları ailelerine ve arkadaşlarına da gösterebilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here