WhatsApp sanal asistan Wacao ile tanışın

Yaşlısından gencine artık herkesin kullandığı uygulama Whatsapp gün geçtikçe yeni teknolojilerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Sürekli Whatsapp kullanan biriyseniz eğer gelen bir çok mesajı takip etmenin ne kadar zor olduğunun farkındasınızdır. İşte burada Wacao devreye giriyor.

Telefonunuzdan uzak kaldığınız zamanlarda hem bireysel hem de grup sohbetlerinizin birikmiş olduğuna şahit oluyorsunuz. Öyle ki, WACAO adında gelişmiş bir asistan bu duruma çare olucak gibi gözüküyor. Telefon başında olmadığınız süre boyunca  kaçırılan o sohbetlerin özetlenmesini ister miydiniz ? Bununla birlikte, asistan mesajları diller arasında çevirebilmek ve kişilerinize otomatik doğum günü mesajları göndermek gibi işinizi kolaylaştırıcak birçok şeye sahip.

Disrupt Berlin 2017 Hackathon etkinliğinde tanıtılan WACAO, Vivek Bombatkar ve Sidharth Ramachandran tarafından ilk kez gösterildi.  Tanıtımlara bakılırsa bu uygulama kullanıcılar için yakın gelecekte en popüler sanal asistan olma yolunda emin adımlarla ilerleyecek gibi duruyor.

Kurulum için gereken yazılımlar yüklendikten sonra yapılması gereken tek şey asistanın adı ile aynı bir grup oluşturmak. Sohbet asistanı uygulamanın web sürümünü kullanarak konuşmalarınıza erişebiliyor. Bu grup üzerinden etkinlikler hakkında yardım almak için asistana danışabilirsiniz.

Projenin ileride geliştiriciler tarafından Chrome uzantısı kullanılarak daha kolay bir hale gelmesi şimdiden öngörülüyor. İsterseniz Github üzerinden sohbet asistanına şimdiden göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here