Snapchat kullanıcıların fotoğraf ve video çekebilmesine olanak sağlayacak bir drone ile karşımıza çıkabilir.

Snapchat Spectacles adını verdiği ve kısa videolar çekebilen güneş gözlüğünü geçtiğimiz yılın Eylül ayında duyurmuş, Kasım’da ise satışa sunmuştu. Spectacles Snapchat’in insan gözünün görüş açısına yakın 115 derecelik bir kamera taşıyor ve 10 saniye uzunluğunda videolar çekebiliyordu. Şimdi ise firmanın kullanıcıların havadan fotoğraf veya video çekebilmesine olanak sağlayacak bir drone üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Bilindik drone’lardan daha farklı bir ürünle piyasaya çıkması beklenen uygulamanın drone projesiyle ilgili başka detay bulunmuyor. Firmanın DJI ve Parrot gibi dev drone markaları karşısında neler yapacağı ise merak ediliyor.

Ayrıca Snapchat tarafından gerçekleşecek bu girişimle beraber Instagram,WhatsApp gibi platformların da bu şekilde karşımıza çıkması ihtimaller arasında yerini koruyor. Bildiğimiz üzere bir süredir özellikle hikaye olayının gitgide yayılması bu konuda büyük dalga konusu olmuştu. Son olarak WhatsApp bile bu olaya el atınca iş daha komik hale geldi. Son olarak diyeceğimiz şey ise drone sektörünün son zamanlarda çok daha fazla karşımıza çıkacağı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here