Türkiye Teknoloji Buluşmaları kapsamında TOBB yani Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarlıkçıoğlu konuşma yaptı.

Gelişen teknolojiyi takip etmek ve uygun olan tüm teknolojileri Türkiye’ye kazandırmak adına organize edilen Türkiye Teknoloji Buluşmaları son hızıyla devam ediyor. Etkinliğin Balıkesir ayağında etkileyici bir konuşma yapan Rifat Hisarlıkçıoğlu ülkemizdeki sosyal medya kullanımının verileriyle beraber oldukça anlamlı bir konuşmaya imza attı.

Detaylı bir şekilde verilerle sözlerini destekleyen Hisarlıkçıoğlu Facebook kullanımında 6. ve Instagram kullanımında 4. olduğumuzu belirtti. Ardından tüm bu aşırı sosyal medya kullanımına rağmen e-ticaret olayında hala ilk 25’e giremediğimizi söyleyerek “interneti laf yetiştirmek için kullanıyoruz” dedi.

Ülke olarak belki de en çok yatırım yapmamız ve üretken olmamız gereken ama birtürlü başaramadığımız teknoloji sektöründe her ne kadar bazı şeyler yapılsa da hep daha fazlası gerekiyor. Özellikle sosyal medya sitelerinin laf dalaşı,siyasi ve diğer sebeplerden ötürü ayrıştırmaya kullanılmaması gerek. Ancak biz bunları söylerken bile durumun içler acısı halde kötüleştiği ortada. Oysa ki internet gibi bir nimeti daha kaliteli ve üretken olmaya yönelik kullanırsak çok daha güzel işlerle ülkemizi dünyada gösterebiliriz. Genç girişimcilerin arkasında durarak ve onların internette birşeyler yapmasını sağlayarak güzel bir internet nesli yetiştirmek zor olmasa gerek.

Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki Start-Up dediğimiz olay sayesinde belli bir seviyeye gelene kadar destek almak mümkün. Bu sayede imkan var ise bir destek bulmayı deneyebilirsiniz. Özellikle en temel ihtiyaç olan domain ve hosting temin edildiği takdirde geriye kalan sizin hayallerinizdir. Pixeltio olarak bizler de Start-Up olarak yola başladık ve şuanda ilerleyişimiz hızla sürüyor. Siz de yola çıkmaya ne dersiniz ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here