Çağdaş güzel sanat fotoğrafçıları olan Tania Brassesco ve Lazlo Passi Norberto ilginç bir çalışma yaparak dünyada bir ilki gerçekleştirdiler. Ünlü ressamlarım bazı ünlü resimlerini gerçek hayata uyarlayan sanatçılar, yaptıkları çalışma ile hem ilgi odağı oldular hem de çok beğenildiler. Böylece resim kültürüne katkı sağladılar.

New York asıllı olan Tania Brassesco ve Lazlo Passi Norberto bu zamana dek Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere pek çok galeri ve müzede resim çalışmaları sergilenen iki ünlü fotoğraf sanatçısıdır. Hem bireysel hem de grup sergilerinde adını oldukça sık duyuran bu iki sanatçı katıldıkları bir çok sergi ile bu zamana kadar oldukça ses getiren çalışmalara imza atmıştır. Hem sergi hem de kazandıkları ödüllerle de dünyaya kendilerini kanıtlamışlardır.

Tania Brassesco ve Lazlo Passi, Egon Schiel, Ramon Casas, Gustav Klimt gibi meşhur ressamların çizdikleri resimleri gerçek portreler haline getirerek yepyeni bir çalışmayla yeniden isimlerini duyurdular.
Gusta Klimt’in Tüylü ve Şapkalı Kadın, Ramon Casas’ın Yıkılmış Genç, Egon Schiele’nin Arkası Dönük Oturan Kadın gibi resimleri bu iki sanatçı tarafından gerçek resme yansıtılmıştır. Resim ile fotoğrafın neredeyse birebir görünümü görenleri de hayrete düşürmektedir. Resmin fotoğrafa bu denli aynı yansıtılabilmesi de resmin gerçeğe ne denli yakın olduğunun bir kanıtıdır.

Oldukça beğeni toplayan bu çalışmada daha çok kadın resimlerinin hayata geçirildiği gözlemlenmektedir. Resimdeki kadının fotoğrafta hayat bulması da bu çalışmayı ilginç kılan kısımlardan biridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here