Gelecek nesil telefonların kullanımında batarya ömrünü daha elverişli bir çözümle bizlere sunacak olan Quick Charge 4.0, 5 dakikalık şarj süresi ile 5 saate kadar kullanım avantajını getirecek.

Snapdragon modellerinin üreticisi Qualcomm, gelişen batarya teknolojisinde hızlı şarj etme özelliğini, eksilerini gidererek yeni versiyonu olan Quick Charge 4.0 ile basına tanıttı.

Kısa süreli şarj etme durumunda akıllı cihazların kullanım ömrünü uzatan yenilikleri, önceki modeli olan Quick Charge 3.0’a göre % 5 daha az ısınacak. Bunun yanında % 30 daha verimli bir kullanım süresi ve % 40 daha hızlı şarj etme özelliği de eklenmiş.

Hızlı şarj etmenin avantajları aşikar fakat birde bunun yanında kullanımda yarattığı ısınma gibi olumsuz etkilerinde Qualcomm tarafından çözüme kavuşturulması, güvenli bir cihaz kullanımı ile daha büyük bir yenilik olarak karşımıza çıkacak.

Akıllı telefonlardaki kullanım süremiz, her yeni uygulama ve geliştirme ile artarken, bunun yanında batarya ömrünün de büyük bir önem taşıdığını görmekteyiz. Daha hızlı şarj etmenin cihazlara verdiği zararı, yeni modelinde büyük oranda ortadan kaldıran Quick Charge 4.0 modeli, kullanıcısı için gönül rahatlığında bir süreç vaat ediyor.

Çalışmalarını bu güvenlik sorunlarına yoğunlaştıran Qualcomm, 10 aşamalı olan güvenlik testleri ile yeni modeli Quick Charge 4.0 ile artık şarj etme sürelerini 4 kat daha kısa süreçlere indirgiyor. 3 aşamalı normal ve voltaj kontrolünün yanında 4 aşamalı olan ısı kontrolü ile cihazların daha güvenli ve hızlı şarj edilmesini sağlayacak.

Güvenli şarj edebilme ve kısa süreli batarya dolumu ile 5 saatlik kullanım, Snapdragon 835 modeliyle çok yakında kullanımda olabilecek.

Diğer çipsetler içinde kullanım imkanı sunabilecek olan Quick Charge 4.0, QC teknolojine oranla 2.5 kat daha iyi bir performans sağladıklarını da net olarak belirtiyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here