Qualcomm ve Apple mücadelesi son sürat devam ediyor.

Günümüzde en büyük akıllı telefon marka isimlerinden Apple ve işlemci üreticisi Qualcomm karşılıklı olarak suç duyurularından hiç vazgeçmeden son hız devam ediyorlar. Neredeyse her gün yeni bir cephe yaratılarak olayların akışını farklı boyutlara çekerek yasal süreci birbirleri için zorlaştırmaya devam ediyorlar.

Qualcomm kullanılan son teknolojilerde Apple’ın kendilerine ait patentleri kullandığını iddaa ederek İphone X’ların satıştan kaldırılmasında kararlı bir yol izliyor. Şirket çok açık bir şekilde bize dava da öngörülen özellikleri de saymaktan çekinmiyor. Günlük olarak kullandığımız özelliklerden, gelen aramayı metin mesajı ile cevaplamak, telefon kamerasından çekim yaparken odaklama için ekrana bölgesel tıklanma gibi birden fazla içeriğin yasal hakları olmadığını iddia etmesi Apple’ı içinden çıkılması zor bir duruma soktuğu bir gerçek.

Teknoloji alanında çok önemli yere sahip olan bu iki şirket girdikleri patent davaları yüzünden önümüzdeki yeni teknolojilerin gelişiminde kötü etki yaratacaklarını kendi kullanıcıları bizzat söylese de, yeni süreçlerin yaşanması aşikar gözüküyor .

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here