PS4 Pro modelini ülkemizde yakın bir zamanda satışa sunan Sony, cihazın aşırı ısınmadan dolayı erimesine kadar varan durumdan dolayı oldukça zor günler geçiriyor.

Oyun tutkularının yeni gözdesi PS4 Pro, PS4 modelinde olmayan 4K çözünürlük yeniliği ile gelmişti. Fakat oyun dünyasında kullanıcı yorumlarında ortaya çıkan, Pro kullanıcılarının PS4 sahiplerine göre oyunlarda 10-15 fps’lik büyük bir fark ile avantaj sağlaması söz konusu olmuştu.

Yeni versiyonu ile olumlu görüşler alan Sony, Pro modelinde yaşanan ısınma sorunu ile bu sevincini kısa kesmek zorunda kaldı.

Twitter da @enMTW hesabından paylaşım yapan kullanıcı, gönderdiği fotoğrafta cihazının aşırı ısınmadan dolayı eridiği gösteriyor. Tamamı ile bir erime söz konusu olmasa da son dönemde akıllı cihazların ısınmadan dolayı patlaması haberlerinin üzerine, bu yeni gelişmenin oyun tutkunlarını kaygılandırdığı görülüyor.

PS4 Pro modeli için alınan onca pozitif görüşün içinde tek şikayet olsa da ciddiyeti tüm model sahiplerinin dikkatini bu konuya vermesine neden oldu. Yaşanan bu olumsuz durum hakkında henüz bildirim yapmayan Sony, önümüzdeki günlerde bir açıklama ile cihaz kullanıcılarının sorularına yanıt vermesi bekleniyor.

Yeni versiyonu ile satışlarına tamamen Pro modeli üzerinden hız kazandıran Sony, 4k çözünürlük desteği olmayan PS4’ün aksine PS4 Pro üretimine ağırlık veriyordu. Bu gelişme sonucunda firmanın satışlarında büyük bir düşül yaşanması da bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here