Geçen yıl Popular Times uygulaması ile kendine farklı bir özellik katan Google, bu uygulamadan memnun kalındığından uygulamayı biraz geliştirme kararı almıştır.

Popular Times uygulaması sayesinde hangi mekanın genelde ne zaman ve hangi saatlerde doluluk oranının arttığı tespit edilebiliyor ve kişi, gideceği mekanı bu şekilde kendisi belirleyebiliyordu.

Bu uygulamanın bu yıl daha da geliştiğini kaydeden Google, artık mekanların eşzamanlı dolu olma oranlarını saptayabildiğini belirtti. Google Search ve Google Maps’in kişinin konum bilgisine göre işbirliği halinde çalıştığı bu uygulamada ister cafe, ister alışveriş merkezi olsun gitmek istenilen mekanda o an kaç kişi olduğu anında belirlenebiliyor.

Dünyanın en popüler arama motorlarından biri olarak ilk karşımıza çıktığında herhalde bu denli gelişim göstereceği kimsenin aklının ucundan bile geçmemişti.

Fakat teknolojisinin son yıllarda hızla gelişmesi arama motorlarının da gelişmesini sağladı ve Google da son yıllarda pek çok yeniliği kendine katarak daha fazla kişi tarafından kullanılır hale geldi.

Zaman ve mekan kavramlarının artık önemini yitirdiğinin de kanıtı olan Popular Times uygulaması ile insan yerinden kalkmadan ne denli fazla şeyi yapabildiğini bir kez daha görmektedir. Yaşanan gelişmelerden teknolojinin hızla hiç durmadan gelişim gösterdiği ve yatarıcı beyinler sayesinde daha çok farklı uygulamaların kısa zamanda karşımıza çıkacağı bir gerçektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here