Google News hakkında tüm detaylar bu makalemizde sizlerle.

İnternet tarihinin en köklü sitesi olan Google yıllarca yaptığı faaliyetlerle interneti biraz daha sevdirdi. Son yıllardaki faaliyetlerden birisi olan Google News hakkında bizler de siz değerli Pixeltio okuyucularını bilgilendirmek istedik.

Google News adından anlayabileceğimiz üzere Google’ın haber servisi. Sistem üzerindeki ulusal ve tematik haber sitelerine ait en son haberler tek tıkla önümüze geliyor. Üstelik bu haberler kapsamlarına ve temalarına göre filtrelenebilir bir şekilde sunulduğundan sadece istediğimiz içerikleri okuma imkanına sahibiz. Bununla beraber lokasyona özel haber seçeneği sunan bu servis ile sadece yaşadığınız şehre ait yerel haberleri okuyabilirsiniz.

Bu servis üzerinde yer alan haber siteleri büyük bir hit artışı sağlamaktadır. Zira hem popüler bir servis olması hem de servisteki sitelerin Google aramalarında daha önce çıktığı bilinen bir gerçektir. Haber sitesi sahiplerinin kayıt olmak için büyük uğraş sarfetmesi gerektiği bu sistemde ciddi manada kusursuzluk önemli desek yalan bir ibarede bulunmuş olmayız.

 

Google News Uyumlu Site Nasıl Olmalıdır ?

Öncelikle sade ve donanımlı bir tema olması önemlidir. Örnek verecek olursak Pixeltio içerisinde kullanmış olduğumuz temada yaptığımız yerleştirme çalışmaları neticesinde karmaşadan uzak ve orantılı bir tasarımı sizlere sunmaya gayret ettik. Bununla beraber güncel olarak içerik girişi olan bir site olmanız son derece önemlidir. Günlük içerik girişi olmayan sitelerin bu serviste yer edinmesi zordur. Eğer teknoloji haberleri gibi bir alanda değilseniz haber ajansları sayesinde görselli haber temin edebilirsiniz.

İşin diğer kısımlarına gelecek olursak Hakkımızda,Künye,Gizlilik Politikası ve İletişim sayfaları oluşturarak bunu site içerisinde görünür bir alanda linklemeniz bu onay sürecinde kurumsal bir yapıda olduğunuzu temsil edecek ve onay şansınızı arttıracaktır.

Google News Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Başvuru için buradaki linke tıklayarak News servisini seçiyoruz. Burada görünen siteler başvuru ekranını açtığınız GMail hesabınınıza bağlı Search Console hesabından çekilmektedir. Yani site sahipliğini doğrulamadan siteyi göremezsiniz. Ardından gelen formu eksiksiz doldurarak başvurunuzu gönderebilirsiniz. Eğer uygunsanız Google News üzerinde yerinizi alabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here