Gençlik ve Spor Bakanlığı bir çok oyuna sıçrayan islamofobi tehlikesini engellemek için çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı oyunlardaki islamofobi tehlikesini anlatan bir internet sitesi açtı. İçerisinde Resident Evil, Call of Duty, Devil May Cry gibi ses getirmiş yapımları da barındıran site oyun severlere uyarılarda bulunuyor.

Oyun severlerin oynadıkları oyunlara ciddi bir şekilde yaklaşmasını isteyen site, olası bir İslam karşıtı unsurun bildirilmesini istiyor.

SİTEDE YER ALAN BAZI OYUNLAR VE İSLAMOFOBİK İÇERİKLERİ

DEVIL MAY CRY 3: Dünyaca Ünlü oyunda;Kabe’nin kapısı şeytan kulesine girişin sembolü olarak kullanılıyor.

CLIVE BARKERS UNDYING: Oyunda ilerleyen bölümlerin birinde ana karakter şeytanın saldırısına uğramaktadır. Şeytan, sabit konumda bu saldırıları gerçekleştirirken ayetlerden birinin üzerinde durmaktadır.

CALL OF DUTY: Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük oyun serisi haline gelen Call Of Duty’de harabe bir evin tuvaletinde, kirli bir klozetin tam üstünde hadis-i şerif ile bezeli olan bir çerçeve asılı olduğu tespit edildi

RESIDENT EVIL: Hz. Muhammed’in mezarının kapısı, düşmanların ordular halinde geldiği kötülüğün kaos ortamının kaynağı olarak lanse ediliyor. Oyunun kütüphanede geçen kısmında ise tüm kitaplar raflardayken sadece Kur’an-ı Kerim yerde gösteriliyor.

3 YORUMLAR

  1. Her şeyde islamofobi arayan bir milletiz. Bu tür oyunlar bir hayalin ürünüdür. Çoğu pasifist şirketlerin yaptıkları oyunlardır. Umurlarında olmazlar dinler ve dalga da gecebilirler. Mitoloji çoğu zamanda dine dayalıdır ki oynadığımız oyunların bir kısmı dinle alakalıdır ve fantezi ile birlikte bu oyunlar karşımıza çıkar. Başka bir dine mensup bir birey “Acaba bu oyunda benim dinime küfür mü ediyor” gibi saçma bir düşünce bulundurmaz. Sadece oyununu oynar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here