Oyun oynarken duyduğumuz E-Pin nedir ?

Online oyun oynayan kişiler tarafından çeşitli kavramlar sürekli olarak duyulmaktadır. Bu kavramlara aşinalık olsa da tam olarak öğrenmek için araştırmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi olan E-Pin ise sıkça duyulanlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki tam anlamıyla E-Pin nedir ?

E-Pin Electronic Personal Identification Number kavramının kısaltması olup dünya genelinde kabul görmüş bir ödeme sistemidir. E-pin kodları harf ve sayılardan oluşmaktadır. Bu kodlar 2 veya 3 haneli olabileceği gibi 25-30 haneden de oluşabilir. 2YGJZ-D0P2R-C1VSY örnek bir kod yapısıdır. Genel olarak oyun içlerinde kullanılan bu kodlar oyunu yayınlayan firma tarafından oluşturulur. Oyun içinde ihtiyaç duyulan oyun kredileri ve oyun paraları bu kod ile temin edilebilir. Dünyada 50’den fazla ülkede bu sistem aktif olarak kullanılmaktadır ve bir ülke de Türkiye’dir. Oyuncuların sıklıkla tercih ettiği bir güvenli ödeme şekli olan bu yöntem özellikle Knight Online ve Metin2 oyuncuları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Her ne kadar tek bakiye yükleme olmasa da güvenli olması ve birilerine bağlı olmayı ortadan kaldırması nedeniyle en çok tercih edilenlerden birisi olma özelliğini taşımaktadır. Ülke genelinde oldukça fazla bu sistemin kod satışını yapan firma olmasına karşın güvenilir bir siteden alım yapılmadığı takdirde sorun yaşama ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle kod satın alırken bu alanda kendini kanıtlamış firmalara yönelmeyi asla es geçmeyiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here