Bugün online alışveriş için kapanması beklenen kredi kartları için süre 31 Aralık 2017 olarak uzatıldı.

BDDK tarafından bildiğiniz üzere 17 Ağustos 2017 yani bugünden itibaren kredi kartları ile online alışveriş için kısıtlama yapılacaktı. Bu kısıtlama neticesinde bankalara onay vermeden kredi kartı ile internet üzerinden en ufak bir şey bile alınamayacaktı. Bugün başlaması beklenen bu uygulama E-Ticaret işlemlerinin ani düşüşe geçmemesi ve vatandaşların büyük bir kısmının hala ne yapacağını bilmememesi nedeniyle süre 31 Arlaık 2017 tarihine uzatıldı.

Bundan sonra müşterilere gönderilecek kredi kartları ise otomatik olarak kapalı vaziyette gelecek. Müşteri bankasının çağrı merkezi ile görüşerek kartını internet alışverişlerine kolayca açtırabilecek. Ortada 4,5 aylık süre varken vatandaşların bu koca sürede ufak bir talimat verme işlemini yapabileceğini düşünüyoruz.

Bu arada belirtmek isteriz ki kredi kartı da sonradan ödenen ve borç amaçlı bir araçtır. Dikkatli kullanarak hiç ödemeyecekmiş gibi harcama yapmaktan kaçınmak gerekiyor. Aksi takdirde sonradan biriken borçlar büyük dertlere yol açabilmektedir. Dikkatli ve bütçeye uygun olarak internetten alışveriş ve diğer alışveriş merkezlerinde kullanmaya lütfen özen gösterin.

5 YORUMLAR

  1. Bu iş çok kazan kaldırır. Devlet herşeyi denetim altına almaya çalışıyor ama… ne kadar başarılı olabilirler bilemiyorum. Aldıkları kararların tarihlerini uzatmaları ciddiyeti azaltıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here