Üretim hatalarından dolayı Note 7, geçtiğimiz günlerde dünya çapında bir duyuru ile Samsung tarafından geri çağrıldı ve iadeler mağazalar tarafından kabul görmeye başladı.

Peki, Note 7 cihazına alternatif oluşturabilecek derecede güçlü, başka markalardan, başka amiral gemileri mevcut mu? Sizin için derledik.

Geçtiğimiz döneme hem tasarımı, hem de donanımı ile damga vuran ve büyük bir hasılat yapacağı konuşulan Samsung, şu günlerde Note 7 cihazlarını geri çağırmakla meşgul ve şimdiden 7 milyon dolara yakın kaybı var. Teknoloji devi için bunun büyük bir maddi kayıp olduğunu düşünmesek de, 2,5 milyon Note 7’nin geri çağırılması büyük bir prestij kaybına rahatlıkla sebebiyet verebilir.

Note 7’yi iade edenler, şimdiden alternatif arama derdine düşmüş durumdalar. İşte, sizin için önerebileceğimiz farklı marka ve modellerde, Note 7 kadar güçlü amiral gemileri.

galaxy s7

1. Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Hem S7, hem de S7 Edge; Note ailesinin son çocuğu olan Note 7’den hemen önce çıkan, iki yüksek performanslı amiral gemisi. Bugüne kadar, her iki modelde de herhangi bir sorun çıkmaması ile beraber, insanlar iki modelden de oldukça memnunlar. Zira, donanım hızlandırma seçenekleri ve Edge modelinin boyut bakımından oldukça büyük olmasıyla Galaxy S serisinin; Note serisini neredeyse aratmadığı kesin.

Elbette, bir Phablet’in yapabileceği her şeyi yapamasa da; S7 Edge, Note 7 alternatifi olabilecek en güçlü modellerden bir tanesi.

htc-10

2. HTC 10

HTC de, Android’in elit cihazlarını üreten devlerden bir tanesi. “Android’in iPhone’u” olarak görülen markanın son modellerinden bir tanesi olan HTC 10; Note 7’den önce çıkmasına rağmen Note 7 ile rahatlıkla yarışabilecek kapasiteye ve donanıma sahip, 5,2 inç boyutu ile iş görebilen amiral gemilerinden.

HTC 10’da, Snapdragon 820 gibi oldukça güçlü bir işlemci; bunun yanında kusursuz bir tasarım çizgisi mevcut. Telefonun, rahatlıkla elit bir görünümünün olduğunu belirtmemiz, dolayısı ile mümkün.

Note 7 alternatifleri konusunda bir diğer seçenek olabilecek HTC 10’u muhakkak değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Cihazın fiyatı Türkiye’de 3000 TL seviyelerinde.

huawei mate 9

3. Huawei Mate 9

Mate 9 da, Note 7 alternatifi olabilecek en güncel amiral gemilerinden bir tanesi. Genelde, Note alanlar kalemi için bu cihazı tercih ediyorlar ve çoğu zaman da haklılar. Kalemden vazgeçmek istemeyen hemen herkes için, Mate 9’un da Stylus bir kalemi olduğunu hatırlatalım.

Kasım sonunda muhtemel olarak Türkiye’de bulunabilecek cihazı, yurtdışından da daha cüzi fiyatlara edinebilmeniz mümkün. Huawei Mate 9, 5,9 inçlik kocaman bir ekrana, kaleme; düz, kavisli iki farklı ekrana sahip ve Note 7’nin geri toplatılması ile oluşan bu açığı iyi bir biçimde değerlendirebilirse; muhtemelen Phablet sektörünün yeni lideri olabilir.

Cihaz, 3 Kasım’da Huawei lansmanında tanıtılması planlananlardan.

iphone 7 plus

4. iPhone 7 Plus

iPhone ailesinin yeni üyelerinden iPhone 7 Plus da; Note 7 alternatifi oluşturabilecek amiral gemilerinden bir tanesi. Eğer, iOS’a da zamanla alışırım ben; diyorsanız, Apple ailesinin boyut açısından şu an için en büyük amiral gemisi 7 Plus’u edinmemeniz için hiçbir sebep yok zira cihaz geçtiğimiz günlerde Türkiye’de resmen satışa sunuldu.

5,5 inç ekranı ve Retina HD çözünürlük teknolojisi ile karşımıza çıkan iPhone 7 Plus, kendi içerisinde üretilen A10 bir işlemci setine sahip ve bununla tabiri caizse uçabiliyor.

Pek çok cihaz, görüldüğü üzere Note 7 alternatifleri düzeyinde iyi seçenekler. Ancak, karar elbette sizin ihtiyaçlarınıza yönelik değişim gösterebiliyor. Sizler de bir Note 7 sahibi iseniz ve cihazı iade etmek durumunda kalacaksanız; yukarıdaki cihazları kendi içinizde değerlendirip, kararınızı verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here