Efsane hızlı döndü. Nokia 6 satışa çıkar çıkmaz tükendi.

Microsoft’a mobil departmanını satmasının ardından mobil piyasasından elini çeken Nokia muhteşem bir şekilde sektöre dönüş yaptı. 2017 yılıyla beraber 6-7 ürünü piyasaya sürmeye hazırlanan Nokia’nin ilk çıkardığı modeli ise Nokia 6 oldu.

5.5 inçlik 1080 x 1920 piksel Full HD ekranı, Snapdragon 430 model çipset, Adreno 505 grafik işlem birimi, 4GB RAM ile 64GB depolama kapasitesine sahip olan Nokia 6 bunlarla göz dolduruyor. Kamera olarak 16MP arka ve 8MP de ön kameraya sahip. Bunlara ilaveten 3000mAh bataryası ve Android 7.0 işletim sistemine sahip olan telefon güçlü bir alt-orta seviye arasında gezinen bir telefon olarak dikkat çekiyor.

247 dolar gibi uygun bir fiyatla piyasay girişini yapan cihaz daha ilk dakikalarda tükenerek efsanenin ne kadar özlendiğini ortaya koymuş oldu. Mobil Dünya Kongresi içerisinde adeta “ben döndüm.” mesajını vermesi beklenen firmanın Snapdragon 835 işlemcisiyle gelecek P1 cihazı merak ediliyor. Bu modelin nasıl bir satış çitasında olacağı ve Türkiye pazarında ne kadar etkin olabileceğini zaman geçtikçe göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here