Oyun devlerinden Nintendo Switch üretimini iki katına çıkartıyor.

Oyun sektöründe birçok cihaz ve marka bulunuyor. Oyun konsolu dediğimizde akla gelen markalardan biri olan Nintendo’da pazarda büyük bir paya sahip. Son çıkardığı cihaz olan Nintendo Switch her ne kadar sorunlu olsa da büyük talep görüyor.

Talep artışından sonra cihazı adeta bulamayan oyunseverler stokları sömürüyor. Ön sipariş vermediyseniz cihazı bulmanız tamamen şansınızın yüksekliğine bağlı. Japon devi firma bu soruna çözüm bulmak adına Switch üretimini iki katına çıkartıyor.

8 milyon adet üretim konsolun yaşadığı sorunlar nedeniyle ücretsiz değişim ve yoğun talepten ötürü bu sene için yetmeyecek durumda. Nintendo da hal böyle olunca bu miktarı 16 milyona çıkarmak için kolları sıvadı. Bu durum bizlere Switch’in Wii U’dan daha fazla satılacağını gösteriyor. Zira Wii U dört yıl içinde toplamda 13,5 milyon adet sattı. Ancak geriye dömüp Wii’nin satış sayılarına baktığımızda da ilk yılında 17 milyon adet sattığını görüyoruz. Uzun lafın kısası işler Nintendo için iyi gidiyor diyebiliriz.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununu uzun bir süre oynadıktan sonra ancak bitirebilecek olan oyuncuları bu güzel oyundan sonra Mario Kart 8 Deluxe ve Splatoon 2 bekliyor. 2017 sonuna doğru ise Mario Odyssey sunulacak ve gelecek E3’te platform için yeni sürpriz oyunların tanıtılacağı konusunda görüşler var.

Bakalım Nintendo daha ne kadar coşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here