Netflix’te sağlanan UHD çözünürlüğü sayesinde sınırlı sayıda TV ve cihazlarla izleme olanağı bulunmaktaydı. Fakat son zamanlarda geliştirilen teknoloji sayesinde sunulan imkânlarla 4K görüntüleri için artık çok pahalı cihazlara sahip olmanıza gerek kalmadı.

Windows 10 sayesinde Edge internet tarayıcısı ile Netflix üzerinden UHD yayınları rahatlıkla izleyebilirsiniz. Bu kısıtlamaların nedeni teknolojik bakımdan ve lisans hakları nedeniyle kısıtlamalar getirilmiştir. Teknolojik bakımdan değerlendirme yapılırken son çıkan PC’lerin 4K yayını oynatabilme özelliği barındırırken daha eski teknolojiler bunları desteklememektedir. Günümüz teknolojisinde birkaç codec sayesinde yeni sisteme destek sağlattırabiliriz. Codec işlemci desteği bulunmuyorsa işlemci üzerinden sağlanmaktadır.

Pc’ler sayesinde akıllı tv türünde kapalı yayın veren sistemler çok daha kolay bir şekilde kırılmaktadır. Fakat Netflix’in Windows 10 ve edge tabanlı internet tarayıcısı üzerinden kombinasyon ile çalışmasına oldukça güvenmektedir. Netflix 4K yayın keyfi yaşamak için UHD monitör kullanmanız gerekmektedir. Pc üzerinden yapılan işlemlerde bazı donanımsal sıkıntılar çıkmaktadır. Ekran kartınızın ilk olarak HDR desteği bulunması gerekmektedir.

Ayrıca yonga olarak da İntel Kaby Lake, Nvidia Maxwell ya da AMD Polaris kullanmanız gerekmektedir. Kesintisiz bir yayın için 25 megabit/s internet bağlantınızı bulundurmanız gerekmektedir. Netflix internet adresini ziyaret ederek Netflix 4K Özel abonelik ile ayda 39,99 TL’ye abonelik gerçekleştirebilirsiniz. Teknolojik olanakları sağladıktan sonra lisans sorununu ortadan kaldırmalısınız. Bundan sonrası da en güzel filmler ve dizileri kaliteli bir şekilde izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here