Microsoft’un tabanında efsane olan oyunlar arasında bulunan Solitaire tam anlamıyla efsaneleşmiştir. Microsof’un efsane programının Windows tabanlı cihazlarında erişilmekteydi. Uzun süreden beri Windows tabanından kurtulamayan Solitaiere oyunu artık akıllı telefonlarla cebimize girdi.

Solitaire oyununun çıkış tarihinden itibaren 25.yılı olması nedeniyle köklü bir değişim sağlandı. Microsoft Solitaire Collection adındaki paket ile IOS ve Android için indirilme olanağı sunuldu. Solitaire oyunu tutkunları bu paket sayesinde eğlenceli saatlerini bilgisayar dışında akıllı telefonlarında da yaşayacaklar. Microsoft’un bu duruma son vermesiyle beraber efsane masa oyununu her yerde rahatlıkla oynayabileceksiniz.
Andoid ve iOS tabanlı bulunan  mobil sürümlü pakette birçok oyunda bulunmaktadır. Paket içerisine dahil olan oyunlar arasında FreeCell, Klonkide, Spider, Pyramid ve Tripeaks adlı oyunlar sunulmaktadır. Microsoft firması paketin  Xbox Live entegrasyonuna dahil olarak yerini koruduklarını bildirmiştir. Bu türde oyunları artık tek başına da oynamadan arkadaşlarınızla online olarak rahatlıkla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Microsoft firmasının popülerliği tavan yapmış bu oyununu bu türde yerlere taşıması çok büyük bir gelişmedir. Fakat oyunu ücretsiz de oynayabilirsiniz. Ücretsiz oyunlar da sıkça reklam görebilirsiniz. Ayda iki dolar öderseniz; Premiere Edition kısmına geçiş sağlarsınız. Bu reklamları görmeden kazandığınız ödüllerde de iki kat daha fazla kazanabilirsiniz.

Kaydet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here