Macbook Pro dün yapılan bir lansman ile tanıtıldı. Tanıtımda görüldüğü üzere aynı iPhone 7 gibi çıkış sorunu olan cihazda aksesuarlar satışa çıktı.

Apple’ın yapmış olduğu “Hello Again” isimli basın toplantısı ile yeni Macbook Pro cihazlarını tanıttı ancak ufak bir sorun kullanıcıları bekliyor. Sorunun kaynağı ise yenilenen Macbook Pro cihazlarda USB-C formatında Thunderbolt 3 girişi olması.

Bu her ne kadar donanım tarafında yenilikçi bir hareket olarak görülse de aslında kullanım açısından önemli bir zorluğu beraberinde getiriyor. Çünkü bu teknoloji ile standart HDMI ve USB çıkışları Macbook Pro üzerinde yer almıyor.

Her ne kadar bu durum cihazını televizyona bağlamak veya usb bellek ile kullanmak isteyenleri kızdırsa da lansmanın sonunda Apple Store üzerinde cihaza özel aksesuarlar tanıtıldı.

Tıpkı diğer cihazlardaki gibi kullanım engelini aşacak adaptörün satışta olduğu görüldü. Cihazı şarj etmek için USB-C girişi,HDMI girişi ve USB-A girişi olan adaptörün satış fiyatı ise 259 TL olarak belirlenmiş durumda. 80 TL bedelle ise USB-C  girişlerinden birisi USB-A olarak kullanılabiliyor.

Cihaz konusunda yenilikçi olsa da aslında Apple bu hereketi ile üst sınıf kullanıcılara hitap ettiğini bir kez daha gösterdi. Cihaz fiyatı ile aksesuar üstünden aşırı bir kazanç sağlayan şirket bu politikasından vazgeçmeyecek gibi duruyor.

Yeni nesil Macbok Pro cihazları incelemek içinse buraya tıklamanız yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here