LG markasının en çok satan modellerinden biri olan ve Qualcomm 2.46 GHz 4 çekirdekli Snapdragon 801 işlemciye sahip olan LG G3 Nougat güncellemesi geliyor mu?

LG’nin G3 için Google Android işletim sisteminin yapmış olduğu son versiyonu Nougat 7.0 güncellemesini test ettiği bilgisine ulaşıldı. Nitekim LG G3 Nougat versiyonunu rahat bir şekilde kaldırabilecek bir cihaz.

Markalar izlemiş oldukları güncelleme politikaları oldukça tartışılan konular arasında ve bu konuda da bir çok marka sabıkalı durumda.

Bunun başlıca sebebi de yüksek rakamlı fiyatlara sattıkları amiral gemilerine çok geç güncelleme verilmesi.

Lg’nin Güncelleme Titizliği

LG yine Google’ın saf android işletim sistemine sahip olan Nexus cihazlarından bazılarını üretmiş bir marka olarak bunun sonucunda geçtiğimiz yıllar da önemli cihazları olan LG G3 ve LG G4 gibi modellerine güncellemeleri çok erken sayılabilecek zamanlar da kullanıcılarının kullanımına sunmuştu.

Bunun yanın da, hatta LG G4 modeli için de geçtiğimiz yıl Mashmallow 6.0 güncellemesini Android One grubuna dahil olan cihazlardan bile çok önce kullanıcısına sunmuştu.

Yine bu yıl, Google’ın pixell cihazlarından önce kapalı paketten Nougat yazılımı ile çıkan ilk telefonu LG V20 olmuştu.

Sadece G3 Değil Dğer Modellerde Güncelleme

LG markası G5 modelinde modüler tasarım yeni bir yol denesede, LG G3 modelinde ki başarısının çok gerisinde kaldı.

Halen bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen G3 modeli eğer çıkan haberlerde ki gibi Nougat güncellemesini alırsa ki alacağa benziyor.

Marka kullanıcılar tarafından çok ayrı bir noktada tutulmuş olacaktır. Satış raporlarından da anlaşılacağı üzere G3 modelinde ki satış başarısı kullanıcıları bu güncelleme ile de memnun edecek gibi görünüyor.

Marka kullanıcılarının memnuniyetini de ön planda tutarak diğer seri modellerinde ki yakalayamadığı başarıyı bu modelinde korumayı amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here