Kim bilirdi ki 2 liraya bile tavuk döner + ayran satılırken dönerin şöhretinin ta Japonya’ya ulaşacağını. İnanılması güç ama bir Japon animesi yayınladığı bölümde Türk Döneri’ni güzelce anlatmış.

Shokugeki no Souma japonyada her hafta yayınlanan ünlü animelerden biridir. Konusuna gelicek olursak, yukihara soma (souma) isimli genç babası ile birlikte günlük yemek yapan bir lokantaya sahiptir. Ancak Soma’nın babası iş teklifi alarak yurt dışına gider ve lokantayı kapatır. Soma’da girilmesi son derece zor, mezun olması ise neredeyse imkansız olan en kaliteli aşçılık okulu olan jouiçirou’ya girer.

Shokugeki no Souma seyirinde devam ederken meşhur yemeğimiz döneri içeren muhteşem bir bölüm yayınlayarak takdirimizi kazandı.

Yayınlanan bölümde çeşitli yiyeceklerden yarış halinde bir ortam işlendi. 

Döneri bizim ülkemizden bile daha iştahlı işleyen, izlerken “adamlar cidden sevmiş” dedirten bu sahneyi görünce “as bayrakları as”   ifadesi ağızdan çıkıveriyor.

İşte o muhteşem sahne ;

Umuyoruz ki yurtdışı yapımlarda Türklere has şeylerin paylaşımı devam eder.

2 YORUMLAR

  1. It is really a nice and helpful piece of info. I am satisfied that you shared this useful information with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here