iPhone hızlı şarj etme yolları bu yazıda.

iPhone kullanıcıları şarj konusunda hassastır. Zira belli bir kullanımdan sonra İphone cihazlar şarj konusunda adeta bir vampir gibi emici hale gelmektedir. Aniden görebileceğimiz düşük batarya sorununa karşın iPhone hızlı şarj etme yollarını sizlerle paylaşacağız.

1- Şarj Başlarken Uçak Modunu Aktif Edin

Eğer telefonla önemli bir işiniz yoksa telefondaki en ufak bir sinyal alışverişinin dahi kesilmesi adına iPhone cihazınızda uçak modu seçeneğini aktif ederek veri iletişimini kesebilirsiniz. Bu sayede şarj sırasında fazladan güç tüketimininin önüne geçmiş olursunuz.

2- Hücresel Veri ve Wi-Fi Kapatın

Cihazınızda hücresel veri ve Wi-Fi seçeneklerini kapatmanız sizin için şarj esnasında güzel bir avantaj olacaktır. Şarj işlemi sırasında internete girmek hem daha fazla radyasyon üretmekte hem de şarj işlemini geciktirmektedir. Bunun önüne geçebilmek adına bu seçenekleri şarj sırasında kullanmamak en güzel seçim olacaktır.

3- Ekran Parlaklığı Düşük Seviyede Olsun

Şarj işlemi sürerken ekran parlaklığını olabilecek en düşük seviyeye almanız hızlı şarj için önemli bir yardımcı olacaktır. Çünkü parlaklık her ne kadar yüksek olursa o kadar güç tüketimi olacaktır. Bunu normal kullanım sırasında da yaparak gün içerisinde hemen şarj bitmesini önleyebilirsiniz. Tabi kullanım sırasında çok karanlık yaparak gözlerinizi zorlamamanız gerekmektedir.

4- iPhone Orjinal Şarj Kullanın

Cihazı hızlı şarj etmenin yollarından en önemlisi ise belki de iPhone orjinal şarj kullanmaktır. Piyasada satılan ve yedek şarj gibi gördüğümüz ama aslında cihaza büyük zarar veren 10 TL veya 15 Tl’lik şarj cihazları ve kablolar büyük ölçüde zarar vermektedir. Bu nedenle orjinal şarj aletinizi yanınızda taşımanız son derece faydalı olacaktır. Özellikle bayansanız bunu şarj cihazınızı kol çantanızın bir yerine koyarak rahatça halledebilirsiniz.

Tüm bunlarla beraber siz de iPhone cihazınızın şarj konusundaki verimini büyük oranda arttırabilirsiniz. Pixeltio olarak olabilecek verim arttırma yollarını sizlerle paylaştık. Her ne kadar tahmin edilebilecek şeyler de olsa pek çok kişi tarafından bilinmediği de bir gerçek. Ayrıca iPhone’larınızın ayda 1 kez şarjını tamamen boşaltıp geri %100 olana kadar şarjdan çekmeyerek pilin kendini yenilemesini sağlayabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Arkadaşlar Size Öneride Bulunayım Sakın Telefonu Hızlı Şarj Edicem Diye Gidip Ucuz Kablo Almayın Ben 3 Tane Telefon Yaktım O Kablolar Yüzünden. Arka Plandaki Çalışan Uygulamaları Durdurarak Şarj Tasarrufu Sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here