iPhone 6s kullanıcılarının da bildiği gibi, telefonun şarjı bitmeden kapanma durumu kullanıcıları oldukça zor durumda bırakan bir olay. Şarjı %30-35 -görünürken telefonun kapanıyor olması ve bu konuda şikayetlerin de giderek artması Apple yetkililerini de alarma geçirdi.

Apple kullanıcıları yayınlanacak olan güncellemeyi beklerken yetkililer yeni bir açıklama yaptı. Yapılan bu açıklamaya göre Apple, yalnızca bazı cihazlarda sorun yaşandığını belirterek ücretsiz pil değiştirme şeklinde bir çözüm yoluna gideceğini belirtti. Değişim işleminin hangi cihazlara yapılacağı da seri numarasına göre olacak çünkü belirtildiğine göre yalnızca belirli seri numaralarında kapanma problemi yaşanıyor.

Apple, belirli tarihlerde üretilen cihazlarda problem olduğunu saptadığını ve ona göre pil değişimini de yapacağını açıkladı. Cihazında bu problemi yaşayan kullanıcılar yetkili teknik servis noktalarına değişim taleplerini iletmeliler. Ayrıca yapılan açıklamaya göre bu değişim ekranı kırık ya da kasası hasarlı olan cihazları kapsamıyor. Bu nedenle telefonu hasar gören kullanıcıların talepleri reddedilecek.

Apple telefonlarının 3 yıl garanti altında olması da kullanıcıların içini rahatlatan noktalardan biri. Bu sebeple şarjı bitmeden telefonu kapanan iPhone 6s sahipleri üzülmemeliler. Probleme kesin çözüm getirdiği konusunda ısrarlı olan Apple, kullanıcıların daha fazla endişe duymamalarını belirtmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here