Instagram son yıllarda yaptığı yenilikler ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren sosyal ağların başında gelmektedir.

Özellikle son yıllarda yaşanan gelişmeler ile beraber en çok merak edilen ve en çok kullanılan sosyal ağların başında gelen Instagram, yakın zamanda canlı yayın desteği ile kullanıcıların karşısına çıkması planlanıyor.

Facebook,Twitter gibi sosyal ağların devamlı olarak kendisini yenilemesinden sonra Instagram’da bu hızlı gelişmelere kayıtsız kalmayarak kullanıcıların en çok rağbet gösterdiği canlı yayın desteğini yakın zamanda getirecek gibi duruyor.

Instagram özellikle son yıllarda büyük yatırımlar yaparak kullanıcılarına sunduğu video özelliği ile büyük beğeni toplamış ve kısa süre içerisinde ses getiren bir özelliğe sahip olmuştu.

Bu durum karşısında diğer rakiplerinin canlı video özelliğini hayata sokmasından sonra Instagram’da bu durum karşısında kayıtsız kalamadı ve rakiplerinin bu özelliğine benzer özelliği kullanıcılarına sunma çalışmalarına başladı.

Instagram’ın sır gibi sakladığı ve yakın zamanda hayata geçirmeyi planladığı bu canlı yayın özeliğinin bu hafta içinde ortaya çıktı.

Firmanın yapımcıları henüz net bir açıklama yapmazken bu durum çok yakın zamanda duyurulacağı kulaktan kulağa yayılmaya başladı.

Aktif olarak 500 Milyona yakın kullanıcısı bulunan Instagram’ın bu özelliğini açıkladıktan kullanıcıların nasıl kullanacakları konusunda açıklama yapacağı ve son güncellemeden sonra telefonlarda yer alması bekleniyor.

Üzerinde uzun zamandır çalışılan Instagram canlı video özelliğinin Ocak yada Şubat aylarında gelmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here