Ailenin son üyelerinden ve gelecek aylarda tanıtımının yapılması beklenen Huawei P20 ve Huawei P20 Plus modellerine dair hem özellikler hem de görüntüler sızdırıldı.

Huawei, Samsung’dan sonra Android ekosisteminin en büyük demirbaşlarından bir tanesi olmayı özellikle son dönemde başardı. Bakıldığında, özellikle kamera ve yapay zeka algoritmalarındaki başarısı ile bilinen Huawei’nin P20 ve P20 Plus modellerine dair de ilk sızıntılar geldi. Her iki modeli de Pixeltio, sizler için inceledi.

Huawei , P serisi modelleri ile göz kamaştırmaya devam edecek gibi görünüyor.

Huawei P20 Plus: Muhteşem Tasarım, Muhteşem Performans

Evet, bu canavar kesinlikle her ikisini de kapsar nitelikte. Bakıldığında, son dönemin sükse yapan iPhone modeli X’ten en azından tasarım alanında ilham alan P20 Plus’ta; aşağıdaki özellikler bekleniyor.

  • 3 Kamera: Telefonun arka yüzünde, tam 3 farklı kamera ile karşılaşıyoruz ve bunlar dikey olarak sıralanmış durumda.
  • 6 İnç: Bir amiral gemisi için oldukça ideal boyutta gelen Huawei P20 Plus, telefon ile hemen her şeyi yapabilmenizi sağlayacak gibi görünüyor.
  • Parmak İzi Sensörü: “Lite” modellerde bile Huawei’nin vazgeçmediği parmak izi sensörü; Huawei P20 Plus modelinde de her zaman olduğu gibi yer alacak.
  • Kasa / Çerçeve İnceliği: Huawei P20 Plus modelinde, kasa ve çerçeve orantısı en minimal seviyede tutulmuş. Sağ ve sol çerçeve; alt ve üst çerçeveye göre, neredeyse yok gibi.

Huawei P20: Abisine Çekmiş

Sanıyoruz tam olarak “abisine çekmiş” diyebileceğimiz bir model olacak P20. Plus modeline nazaran farklı biçimde, iki farklı kamera ile karşılaşacağımız modelin beliren özellikleri aşağıdaki biçimde listelenebilir.

  • 2 Kamera: Telefonun arka yüzeyinde, birbirleri ile eşleştirilmiş; aynı düzlemde 2 kamera ile karşılaşıyoruz.

Fark olarak, yalnızca 2 kamera detayının bilindiği P20 modeli için henüz büyük bir özellik kartelası yayımlanabilmiş değil ancak boyut değil de; özellik bakımından P20 Plus modeline nazaran bazı detayların indirgenebileceği düşünülüyor.

Siz, Huawei’nin P20 modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here