Son zamanların en iyi icadı olarak sayılabilecek olan 3D yazıcılarla yeni nesneler yapılmaya devam ediyor. HONDA 3D yazıcı ile araba üretti.

3D yazıcılar hayatımıza girdiğinden beri şaşırtmaya devam ediyor. Bu yazıcılarla yapılabileceklerin sınırı olmamakla birlikte hayal gücünüze kalmış.

Honda’nın son yapmış olduğu ilginç görünümlü aracı da  bu iddiayı kanıtlıyor.

3D Yazıcıyla Üretilen Arabanın İlanı

Honda, Paris Otomobil fuarın da  ki boyut ve ağırlığın öneminin büyük oduğu küçük arabaların tanıtıldığı platforda bu yeni aracını tanıttı.

Üreticiler, kullanıcıların neye ihtiyaçları olduklarına karar verdikleri, özelleştirilebilen bir düzene sahip ürünler sunmak istiyor.

Bu özelleştirmeler, ailelerin yapısına, kullanıcıların özelliklerine hitap edecek düzeyde olmalı ve kullanıcı memnuniyetini sağlamalıdır.

Hondanın Yeni Arabasının Donanımı

İlk olarak 3D yazıcıdan oluşturulan araç fikri pek güvenli gelmeyebilir. Ancak Honda bu araçta motorsiklet bölümünün bilgi ve mühendisliğinden faydalanarak, panellerin altına hafif ve güveni olan borular ile iskelet kurmuş ayrıca fima tasarım şirketi Kabuku’dan da destek almaktadır.

Araç 3D yazıcı ürünlerinin tanındık görüntüsüne sahip. Honda’nın bu prototip aracı hareket yeteneğine de sahipti hatta araç için de tur atma ve bu heyecanı deneyimleme şansına sahip olanlar da vardı.

Bu fikri ortaya atarak büyük bir değişimin mimarlarından olan Honda tıpkı 3D yazıcı ile üretilen araba bu tip projeler geliştirmeye de devam etmektedir.

Bu proje ne kadar kabul  görür ve piyasaya ne kadar hakim olur bunu zaman gösterecektir fakat şunu da  bir kez daha gördük ki 3D yazıcılar ile hayal gücünüz neye yeterse yapabileceğiz gibi duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here