Başı beladan kurtulmadı gitti. Şimdi de HBO sosyal medya hesapları çalındı !

Game Of Thrones dizisi ile muhteşem bir sezon planlayan HBO adeta hüsran yaşıyor. Hacker’ların hedef noktası olan dizide bildiğiniz üzere birçok bölüm internet üzerinden servis edildi ve yapımcı firma büyük sorunlar yaşadı. Bununla yetinmeyip hızını alamayan hackerlar aynı zamanda Game Of Thrones dizisi oyuncularının kişisel telefon bilgilerine kadar internette yayınladı. Şimdi de HBO sosyal medya hesapları çalınarak yeni bir skandal daha yapıldı.

HBO tarafından kullanılan resmi Facebook ve Twitter hesaplarını hackleyen dünyaca ünlü OurMine isimli hacker grubu hesaplar üzerinden yayınladığı bir mesajla ” Merhaba, OurMine burada. Sadece güvenlik testi yapıyoruz, HBO ekibi lütfen güvenliği yükseltmek için bizimle iletişime geçin – ourmine.org” açıklamasını yayınladı.

Mark Zuckerberg, Sundar Pichai gibi ünlü isimler için de hack girişimleridne bulunan grup aynı zamanda Netflix,Sony,Google,Marvel,Niantic gibi servisler ve markalar için de büyük bir tehdit. Yayınladığı 2. gönderi ile “Hadi #HBOHacked trendi oluşturalım!” ifadesini paylaşan grup anlaşılan iyi bir yatırım alma peşinde. Zaman ne gösterecek bilinmez ama dizinin iyice yalama olduğunu da paylaşmazsak olmaz. Umarız HBO artık sağlam yazılımcılarla güvenliğini arttırır.

6 YORUMLAR

  1. Acaba bu bir reklam mı diye düşünmüyorda değilim. Koskoca HBO nasıl böyle bir şey ile başa çıkamaz, bölümler sızdırılıp durur anlamış değilim 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here