İzmir’de yaşanan terör saldırısından sonra güvendeyim butonu devrede.

İzmir Adliyesi’ne düzenlenen hain terör saldırısında olayın büyümesini engellemek adına teröristleri öldürerek şehit olan bir polisimiz ve onlarca yaralı vatandaşımız kaldı. Sosyal Medya denince akla ilk gelen isim olan Facebook ise güvendeyim butonunu devreye aldı.

Terör olaylarında insanların sevdiklerine haber verebilmesi adına bu butonu kullanan Facebook bu sayede onlar için oldukça faydalı bir alternatif yol üretiyor. Bildiğiniz üzere terör saldırıları sürekli olarak kendini gösteriyor ve bu durum gitgide artıyor. Bu nedenle maalesef binlerce can kaybı son dönemlerde çokça gördüğümüz bir durum oldu. Hal böyle olunca bu tarz imkanların önemi de son derece artıyor.

Aslında Facebook’un güvendeyim butonu sadece bu tarz eylemler için devreye girmiyor. Sel, deprem gibi doğal afetlerde ya da yangınlarda da Facebook gerekli gördüğü durumlarda “güvendeyim” butonunun devreye sokuyor. Ancak ülkemizde maalesef bu buton %90 oranda terör olaylarında kendini gösteriyor.

Bizler de Pixeltio olarak İzmir’deki saldırıdan ötürü üzgün olduğumuzu belirtiyor,şehit polisimizin ailesine başsağlığı,yaralılara acil şifalar diliyoruz. Umuyoruz ki terör belası kısa zamanda biter.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here