Google Pixel ve Pixel XL modelleri ile fark yaratıyor.

Nexus serileri ile akıllı telefon pazarında kısmi olarak yer alan Google, geçtiğimiz aylarda artık kendi adı ile üst seviye akıllı telefonları olan Pixel ve Pixel XL serisini piyasaya süreceğini açıklamıştı.

Yapılan açıklamadan sonra Google’ın kendi adı ile yayınlayacağı ilk telefon merakla beklenirken birkaç hafta önce Google beklenen haberi verdi.

XL modelinin Google’ın üst segment modeli olacağı da belirtilmişti. Hatta öyle ki telefonun iPhone 7 serisini bile geride bırakacağı düşünülmüş ve ilk verilerde bu yönde ortaya çıkmıştı.

Kamera Konusunda Zirveye Oturdu

Duyurulmasının hemen ardından özellikleri büyük merakla beklenen Pixel serisinin teknik özellikleri kadar kamera özellikleri de merak konusu oldu.

Zira Google daha önceden yaptığı açıklamalarda kamera konusunda bu seri ile beraber üst düzey bir deneyimi kullanıcılara sunacağını belirtmiş ve iddiasını dile getirmişti.

Nitekim Google’ın oluşturduğu beklenti de boşa çıkmadı.

Geçtiğimiz günlerde Pixel XL modeline ait olduğu belirtilen bir video çekimi yayınlandı. Yayınlanan video, modelin üst düzey optikleme konusunda konusunda ne kadar başarılı olduğunu gösterirken DxOMark sonuçları da bu durumu kanıtladı.

DxOMark’a göre Pixel XL iPhone 7 modelini geride bırakarak 89 puanla zirveye oturdu.

DxOMark : Dünyanın en önem verilen kamera testlerinden biridir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here