Akıllı telefon piyasalarına hızlı bir giriş yapan Google Pixel ve Pixel XL telefonu yapılan zorlu su testlerini başarılı şekilde geçti.

Son yıllarda özellikle Samsung ve Apple firmalarının ortaya sunduğu telefonların son derece başarılı sonuçlar vermesinden sonra Google Pixel serisi ile bu alanda kendini kanıtlamak adına büyük bir başarıya imza attı.

Özellikle bugünlerde oldukça fazla konuşulan telefonların başında gelen Google Pixel kamera konusundaki başarısından sonra su testindede dayanıklı çıktı.

Yıllar öncesinde Sony firmasının Z seri telefonlarında ortaya çıkardığı suya karşı dayanıklı telefonlar oldukça fazla rağbet gördü. Bu durum karşısında firmalar artık telefonlarını suya dayanıklı üretmeye başladı.

Telefon suya dayanıklı!

Özelikle suya karşı dayanıklılık sertifikası olan IP53 sertifikasını alan telefonların zorunlu testlerden geçmesi kullanıcıların bu telefonlara olan taleplerinin her geçen gün artmasına neden olduğundan dolayı bugün sizler için Google Pixel telefonunun suda nasıl performans gösterdiği hakkında bilgi sunacağız.

Google Pixel telefonunu test eden bir kullanıcı telefonun suya karşı dayanıklı olduğunu kanıtlamak için 3 farklı test yaparak bunu gözler önüne serdi.

İlk olarak yaptığı teste telefonu su birikintisi içine düşüren kullanıcı bundan herhangi bir zarar görmeden telefonunu kurtardı.

İkinci yapılan testte ise telefonun üzerine sert biçimde su püskürten kullanıcı telefonun çalıştığını ve herhangi bir zarar görmediğini gösterdi.

Özellikle bu konuda yapılan testlerden başarılı bir şekilde geçen Google son testi ile oldukça dikkat çekici ve en zorlu olanıydı.

Bundan da havuza telefon ile giren kullanıcı yarım saat boyunca telefonu suyun dibinde bıraktı ve bu şekilde geri çıkarttı. Sonuç ise oldukça çarpıtıcı.

Firmaların uzun zamandır üstünde çalıştığı suya dayanıklılık testinden Google Pixel alnının akı ile çıktı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here