Google Drive dosyalarını artık arama yaparak bulmak mümkün.

Google’ın Android’teki arama uygulaması yeni bir güncelleme aldı ve bu güncellemeyle birlikte uygulamaya güzel bir özellik eklendi. Artık Android kullanıcıları Google’ın arama uygulaması aracılığıyla Google Drive bünyesinde bulunan dosyalarını ve klasörlerini arayabilecekler. Google tarafından yapılan açıklamaya göre bu özellik Firebase App Indexing algoritması sayesinde sunuluyor.

Bu işlemi yapabilmek için Google Arama uygulamasında Uygulamalarda Ara seçeneğine basıp aramak istediğiniz dosyayı aramanız yeterli. Buradan dosyayı bulduğu takdirde kolayca halledebilirsiniz. Ayrıca sistemi kullanabilmek için Google Drive uygulamanız son sürümde olmalı. Ayrıca normal tarayıcı ile dğeil uygulana olan ile arama yapmalısınız.

Bilgisayarları aşırı disk kullanımından kurtaran bu güzel sistemi genel olarak aşırı belgesi olanlar tercih ediyor. Özellikle fotoğraf depolamada büyük imkan tanıyan bu sistem ile çok fazla fotoğraf saklayabilmek mümkün. Ayrıca çeşitli oyunlarınızı da sıkıştırarak burada barındırabilirsiniz.

Hemen sisteme kayıt olmak ve kullanmak için http://drive.google.com adresini kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here