Game of Thrones 8. Sezon senaryo parçaları sanal aleme yayıldı.

Game of Thrones, tüm zamanların en iyi dizilerinden bir tanesi olarak görülüyor ve HBO’nun ürünü olan bu yapıtla ilgili her yıl muhakkak bir sızıntı ile karşı karşıya kalıyoruz. Bakıldığında, geçtiğimiz dönemde birkaç defa bölümleri sızdırılan, birkaç defa senaryosu ele geçirilen Game of Thrones’un 8. sezona dair de ilk sızıntıları geldi. Her sezon öncesinde genelde gelen bu sızıntıların belki de en kritiklerinden biri olan 8. sezon sızıntıları ile ilgili pek çok detayı vereceğiz; ancak vermeden önce bildirmekte yarar var, bu sızıntılar doğal olarak büyük spoilerlar içeriyor. Diziyi sürprizi kaçmadan izlemek isteyenler, direkt olarak yazımızı atlamayı tercih edebilirler…

Sızıntıyı Kim Yaptı?

Geçtiğimiz yıllarda HBO’dan tabiri caizse bölüm çalan ve yayınlayan hackerın da kimliği bilinmiyordu; Game of Thrones 8. sezon senaryosundan sızıntılar yapan kişinin de kimliği şimdilik bilinmiyor; ancak sızıntılar fırtına gibi yayıldı ve Reddit’te muhteşem bir popülariteye sahip oldu. Şimdiden pek çok teorinin sızıntılara dayanılarak yapıldığı Game of Thrones’un sekizinci sezonuna dair henüz resmi bir bilgi ya da belge ise mevcut değil.

Hangi Sızıntılar Mevcut?

Game of Thrones 8. sezona dair sızıntılarda iddia; senaryo sayfalarının sızdırıldığı şeklinde ancak bunun resmiyete dökülmediği bilinmekte. Bu sebepten, bu sayfaları sunmak pek gereksiz olacaktır ancak sizlere sızıntılardan doğan iddiaları maddelemek, boynumuzun borcu.

  • Game of Thrones 8. sezona dair ilk iddia; King’s Landing’in yok olması. Bakıldığında, bir mavi ejderhanın ve Wildfire’ın bu şehri alevler altına alacağı bilgisi sunuluyor.
  • Şehri yok eden kişinin ise Cercei olacağı belirtiliyor.
  • İddiaya göre, Cercei; şehrin yok olmasını görmek yerine tamamı ile haritadan silmeyi tercih ediyor.
  • Tüm bu olayların sonucunda, Jamie’nin Cercei’yi öldüreceği iddia edilirken, Mountain’in de Jamie’yi öldüreceği söyleniyor.
  • Game of Thrones 8. sezonda bunların ardından Mountain’i öldürense Hound ve Brienne olacak.

Oldukça karmaşık gibi görünse de, izleyenler az çok bu olayların birbirleri ile bağlantılı olmasını bekliyorlar.

Siz, Game of Thrones 8. sezon sızıntılarının doğru olduğunu düşünenlerden misiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here