Samsung tarafı bir yandan Galaxy Note S7’nin lansmanını hazırlarken bir yanda da Mart 2017’de tanıtılması beklenen yeni amiral yeni amiral gemisi Galaxy S8 için hazırlıklara başlamıştır.

Hem satışı durdurulan hem de piyasadan geri çektirilen Samsung’un  Galaxy Note S7 akıllı cep telefonundan sonra, 2017 yılının ortalarına doğru tanıtımı yapılması düşünülen yeni amiral Galaxy S8 için henüz net bir detay ortada yok ve işlemcisi bile net olmadığını söylemek mümkündür.

Firma tarafından henüz bir açıklama gelmemesine rağmen Sanpdragon 830 işlemcinin Galaxy S8’ de kullanılması bekleniyor. 2017 yılının lider telefonu olmaya aday gösterilen Samsung  Glalaxy S8’in donanım özellikleri henüz belirsiz.

Galaxy S8, 6 GB RAM ve 256 GB dahili depolama seçeneği sunacak

Samsung Glaxy Note S7 ile en az 64 GB’ta kadar depolama seçeneklerine kadar piyasaya sürerken, Galaxy  S8’in 64,128 ve 256 GB depolama seçeneklerini ile öne sürüleceği, yeni çıkan bilgiler arasında.

S8 modeli için 6GB RAM artık zorunlu hale gelmiştir. Çünkü 6GB’lık RAM Galaxy Note S7 için beklenmekteydi. Fakat S7 için 4GB RAM yeterliydi. O yüzden yeni amiral Galaxy S8 için olması gereken 6GB RAM olması gerekmektedir.

6 GB RAM lüks değil, zaruri

Çoğu Çinli üreticilerin ürünlerinde 6 GB RAM kullanmış oldukları gördüğümüz zaman aslında 6 GB RAM’ın çokta gerekli olmadığını düşündürmektedir.

Fakat, çift kamerasıyla, gelişmiş sensörleri ile, iris tarayıcısı ile ve sanal hom butonu ile birlikte birçok özellikleri içerisinde barındıran telefon, aynı zamanda TouchWiz arabilişim özelliğini de düşündüğünüzde 6 GB RAM’ın zaten olması gerektiğiniz söylemek mümkündür.

Bakalım Samsung, yeni modelinde nasıl bir teknik tablo ortaya koyacak. Şu an depolama ve RAM konusunda, eğer denildiği gibi çıkacaksa, benzer rakiplerinin olduğunu söylemek gerekiyor. Diğer özellikleriyle, Galaxy S8’in rakiplerinden farklılaşması gerekiyor.

Samsung firması piyasaya tanıtacağı Galaxy S8 ile ilgili sunacağı teknik tablonun ne biçimde olacağını, depolama ve RAM konusunda dediğimiz gibi ise diğer telefonlardan farklı olarak değiştireceği farklı özellik var mıdır? Tüm bu sorunların cevaplarını önümüzdeki günlerde alacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here