Kültür Bakanlığı internetten yasadışı film indirenlere internet hızı cezası için hazırlanıyor.

Ülkemizde Netflix gibi servislerle dizi ve film izlemek eskisine göre daha uygun fiyatlı ve cazip olsa da belli bir kesim tarafından illegal izleme aşkı devam ediyor. Durum böyleyken de içerik sahipleri tarafından sıkıntılar yaşanıyor. Korsan içeriklerden dert yanan eser sahipleri içinse Kültür Bakanlığı devreye girdi. Çözüm : internet hızı cezası .
Kullanıcıları korsan içeriklerden caydırmak isteyen T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı,korsan içerik indiren kullanıcılara karşı ceza yaptırımında bulunmak için çalışmaya başladıklarını duyurdu. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu üzerinde bakanlık tarafından yapılacak düzenlemelerle bu karar hazırlanacak ve taslak 30 gün boyunca geliştirilebilir olacak. Ardından hazırlanan kanun taslağı meclise gönderilerek onaya sunulacak.

Eğer onay gelirse ilk önce internet yavaşlatılacak. Tekrarında internet aboneliği bitirilecek ve en son iş adli boyuta gelecek. Tabi bunlar sadece duyum ama olma ihtimali oldukça yüksek diyebiliriz. Bakalım korsanla mücadele ne kadar sürecek merakla bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here