Facebook yüz tanıma nasıl kapatılır biliyor musunuz ?

Sosyal medyada güvenlik günümüz dünyasında en temel konulardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Yıllardır kullanmış olduğumuz Facebook biraz daha güvende olalım ve hesaplarımıza istem dışı erişimler yapılarak kötüye kullanımlar olmasın diye yüz tanıma sistemini aktif etti. Ancak bu sistemi istemeyenler de olabiliyor. Peki Facebook yüz tanıma nasıl kapatılır biliyor muyuz ?

Özellikle Amerika’daki vatandaşlar bu soruyu merak ediyor. Çünkü bu sistemin yüzlerini tarayarak bir database olarak CIA gibi üst düzey birimlere servis edilmesinden endişe ediyorlar. Düşünecek olursak böyle bir durum başa gelebilir. Bizler de sizin için bu özelliği nasıl kapatabileceğinizi anlatıyoruz.

Özelliği kapatmanız için ise yapmanız gereken, Facebook’un sağ üst köşesindeki ok işaretinden “Ayarlar” bölümüne girip, açılan sayfadaki sol bölümde bulunan menüden “Yüz Tanıma” menüsüne girip, yine açılan yeni sayfadan “Düzenle” kısmına girerek yüz tanımayı “Hayır” olarak işaretlemek. Bu arada belirttiğimiz üzere özellik ülkemizde daha deneme sürecinde olduğu için hesabınızda devreye girmemiş olabilir. Bu yüzden de eğer özellik sizde açık değilse, Ayarlar bölümünde “Yüz Tanıma” menüsü olmayacaktır.

facebook yüz tanıma

Özelliği tüm dünyaya yaymak isteyen Facebook sizce yeterli güveni kazanabilecek mi ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here