Güncellemelerle her türlü ihtiyaca karşılık vermeye çalışan Facebook Messenger,bu  kadar yoğun eklemenin beraberinde getirdiği aşırı data tüketimini çözmeye çalışıyor.

Son güncellemeleri ile tüm gerekli olan servisleri bir arada bulunduran bir sistem haline gelse de Facebook Messenger’ın bu hali kullanıcıya aşırı bir veri tüketimi olarak etki ediyor.

Mesajlaşırken aşırı bir kaynak tüketimi olmasa da fotoğraf,video gibi medya dosyalarının transferinde tam bir kota düşmanı olan Facebook Messenger kullanıcıları veri tasarrufuna ihtiyaç duyduruyor.

Bu büyük sorundan ötürü Veri Tasarrufu opsiyonu Facebook’un Beta kullanıcıları için aktif edildi. Eğer kullanıcı bu seçeneği aktif ederse resim ve videolar otomatik olarak inmiyor ve kullanıcıya indirmesi için soru soruyor. Tabi bu olay sadece mobil bağlanmalarda geçerli,Wifi ile bağlanıldığı takdirde aynı şekilde indirme işlemine devam ediyor.

Bakalım Facebook ilerdeki güncellemelerinde bu olayı daha da geliştirecek mi,kullanıcıların memnuniyeti ne kadar olacak zaman içinde göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here