Facebook Messenger ile Gizli Konuşma özelliği Messenger platformunda devreye girdi.

Bir çeşit şifreleme sisteminin kullanılması ile özel görüşmeler Facebook Messenger platformunda gizli kalıyor.

Sistem aslında çok basit, A kişisi B kişisi ile özel görüşmek istediğinde deveye bir şifreleme sistemi giriyor ve C kişisi bu konuşmaları göremiyor.

Yenilikler bununla da sınırlı değil, önümüzdeki günlerce Facebook Messenger ile Gizli Konuşma yeni bir gelişmeye daha izin verecek. Görüşmelerinizi zamanlayabilecek ve dilediğiniz başka bir zamanda iletilerinizin karşı tarafa gitmesini ayarlayabileceksiniz.

Şu an için test aşamasında olan ve testleri başarı ile geçen Facebook Messenger ile Gizli Konuşma özelliği çok yakında hizmete girecek.

Facebook Messenger ile Gizli Konuşma sistemi Sesli Aramayı destekliyor mu?

Facebook yardım merkezine sorulan bu soruya verilen yanıt şu; hayır desteklemiyor. Hem görüntülü görüşmeleri hem de sesli görüşmeleri kriptolamak şu an için imkansız… Ancak mesajları şifrelemek kolay… Dolayısı ile hem sesli hem de görüntülü verileriniz şifrelenemiyor ve üçüncü kişilerden gizlenemiyor.

Bir zamanlar BlackBerry telefonlarda kullanılan kriptoya benzer bir şifreleme sistemi ile mesajlar üçüncü kişilerin eline ulaşamayacak şekilde şifreleniyor.

Her ne kadar Facebook Messenger platformunda mesajların iki kişi arasında kalacağına kesin gözüyle bakılıyorsa da korsanların bir yol bulup bunları deşifre edeceği günler de uzak değil…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here